بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی یکی از انواع بالا بر های موجود در بازار می باشد. که عموما در بازار میان صاحبان کاخانه جات، صاحبان فروش گاه، مغازه دار ها، انبار دار ها یا حتی برای ساختمان های مسکونی و تجاری بسیار پر طرفدار می باشد. به گونه ای که یکی از پر فروش ترین انواع بالابر در دنیا می باشد. بالا بر های هیدرولیکی به دلیل یکی از پر فروش ترین انواع بالابر در دنیا می باشد. بالا بر های هیدرولیکی با توجه به داشتن مکانیزم هیدرولیکی در حرکت دارای ضریب امنیتی بالایی بوده. در ادامه این مقاله با برسی انواع بالابر هیدرولیکی و کاربرد ها و ویژگی های آن. با آشنایی بیشتر راجع به این نوع از بالا بر ها می توانیم خریدی راحت تر و تصمیمی مطمعن تر داشته باشیم.

در این بالا بر های هیدرولیکی همان طور که از نامشان پیداست. از نیروی هیدرولیکی برای بالا و پایین شدن و یا حرکت استفاده می کنند. همچنین بالابر هیدرولیک را برای انتقال قدرت از جریان سیال پر فشار در لوله ها استفاده می کند. بالا بر هیدرولیک از طراحی ساده ای بر خوردار است. اما این سادگی به چه علت وجود دارد؟ استفادهه کم از اجزای محرک باعث این سادگی در طراحی است به طوری که یان سادگی باعث افزایش راندمان بالابر شده است.

بالا بر های هیدرولیکی از هر نظر ویژگی های چشم گیری دارند که این ویژگی ها باعث پر طرفدار شدن این بالا بر می شود. از این ویژگی ها می توان به به صرفه بودن از نظر هزینه، درصد خرابی پایین قطعات و اشغال کم فضا، نیاز نداشتن به ساخت موتور خانه اشاره کرد. این محبوبیت باعث می شود تا انواع بسیاری از این بالا بر در بازار موجود باشد. از انواع این بالا بر، بالابر هیدرولیکی نیز می توان به این موارد اشاره کرد:

 • بالابر هیدرولیکی ویلچر
 • بالابر هیدرولیکی صنعتی
 • بالابر مغازه
 • بالابر فروشگاه
 • بالابر خانگی
 • بالابر هیدرولیکی انبار

کاربرد بالابر هیدرولیکی

همان طور که گفتیم از این بالا بر نه تنها برای جا بجایی وسیله ها بلکه برای جابه جایی افراد در مراکز صنعتی و فروشگاها و مغازه ها حتی در منزل نیز استفاده می شود. که البته این که بالا بر بتواند چه وزنی را تحمل کند بسته به نیاز مشتری و به نسبت سفارشی که می دهید ساخته می شود.

گروه صنعتی بیات در زمینه ساخت و تولید بالا بر های صنعتی فعالیت داشته و تمامی مراحل را از مرحله ساخت و تولید بالا بر تا مرحله نصب و تنظیم یا حتی سرویس و برسی بالا بر بر عهده گروه صنعتی بیات است. همچنین شما می توانید برای سفارش یا مشاوره از مشاورین ما در واحد مشاوره در گروه صنعتی بیات بصورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

جهت دریافت قیمت ها نیز از طریق همین سایت با ما در ارتباط باشید.

این نوع از بالا بر نیز به دو نوع متفاوت تقسیم می شود، بالا بر های نفر بر و بالا برهای باربر. همان طور که کمی بالا تر به این موضوع اشاره کردیم بالابر هیدرولیکی در کار خانه ها. فروشگاه ها، مغازه ها، انبار ها، ساختمان های مسکونی و تجاری کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های منحصر به فرد بالابر هیدرولیکی

 • معمولا برای حمل بار ها مورد استفاده قرار می گیرد
 • به حداقل فضا نیاز دارد، عمق چاله و اورهد در حد کم و حد اقل
 • برای حمل نفر در منازل مناسب است
 • با برق تک فاز و 3 فاز نصب و راه اندازی می شود
 • میزان تخریب آن بسیار کم است
 • سرویس و نگهداری این نوع از بالا بر در حد کم است
 • قیمت پایینی در تعمیرات دارد
 • از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است
 • از ضریب اطمینان بالایی نیز برخوردار است
 • در حین انتقال قابلیت افزایش نیرو و قدرت را دارا است
 • امنیت بالایی دارد و مورد اعتماد است
 • طراحی ساده ای دارد
 • دقت در کنترل بالا بر
 • بالابر هیدرولیک نصبی راحت دارد
 • قیمت مناسب نسبت به سایر بالا بر ها
 • بالابر هیدرولیک در کمترین زمان ساخته و راه اندازی می شود.

بالابر هیدرولیکی چگونه کار می کند

بالا بر های هیدرولیکی نحوه کار بسیاز جالب و ساده ای دارند. این بالا بر ها به گونه ای کار می کنند که هنگامی که موتور بالا بر روشن می شود. بالا بر به سمت بالا حرکت می کند اما در زمانی که شیر برقی بالا بر روشن شود بالا بر در خلاف جهت. یعنی در جهت پایین حرکت می کند. هنگامی که بالابر به سمت بالا حرکت می کند موتور بالا بر شروع به چرخش می کند. همچنین پمپ هیدرولیک را به چرخش در می آورد و روغن داخل مخزن را به سمت جک هیدرولیک انتقال می دهد.

به این گونه پمپاژ صورت می پذیرد و در همین لحظه بالا بر شروع به حرکت به سمت بالا می کند. زمانی که بالابر به سمت پایین حرکت می کند. در صورتی که برق وارد بالابر شود، شیر برقی اجازه تخلیه روغن را به تانک می دهد. دلیل انعطاف پذیر بودن بالابر هیدرولیک استفاده از شلنگ های قابل انعطاف است.

انواع بالابر هیدرولیکی

همان طور که پیش تر به این موضوع اشاره کردیم به دلیل محبوبیت بالای این بالا بر ها در بازار. انواع زیادی از این نوع بالا بر نیز در بازار ساخته شده که دست شما را در خریدی مطمعن و دل خواه باز گزاشته است. البته شما می توانید با مشاورین ما در واحد مشاوره در گروه صنعتی بیات در ارتباط باشید. تا تصمیمی مطمعن در خرید بالا بر دل خواه داشته باشید.

بالا بر های هیدرولیکی نفر بر

این نوع از بالابر های هیدرولیک نفر بر مخصوص جابه جایی افراد می باشد. به دلیل اینکه بتواند میزان امنیت را افزایش دهد دارای کابین کوچکی می باشند. و مخصوص حمل انسان ها می باشد. و این موضوع که چند نفر مدنظرتان است برای جابجایی یک موضوع سفارشی است و بسته به نیازتان شکل می گیرد.

بالا بر های هیدرولیکی بار بر

این نوع از بالا بر ها برای حمل بار از سطحی به سطح دیگر می باشند و اکثرا در فروشگاه ها یا شرکت ها و مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از بالا بر نیز همانند انواع دیگر بسته به نیاز شما و سفارشتان می تواند وزنی مشخص را حمل کند. برای دریافت مشاوره رایگان یا مشاوره در سفارش یا حتی برسی قیمت ها شما می توانید با مشاورین ما در گروه صنعتی بیات در ارتباط باشید.

همان طور که گفتیم گروه صنعتی بیات در زمینه ساخت و تولید بالا بر های صنعتی فعالیت داشته و تمامی مراحل را از مرحله ساخت و تولید بالا بر تا مرحله نصب و تنظیم یا حتی سرویس و برسی بالا بر بر عهده گروه صنعتی بیات است. در انتها شما می توانید جهت سفارش و یا دریافت مشاوره برای نصب و راه اندازی بالابر های هیدرولیکی با مشاورین ما در گروه صنعتی بیات در ارتباط باشید و همچنین برای دریافت آخرین قیمت ها نیز می توانید از همین سایت اقدام کنید.!