مقالات

چاه آسانسور چیست و چه کاربردی دارد

نحوه کارکرد آسانسور ها

فضایی که برای نصب آسانسور اختصاص داده شده چاه آسانسور نامیده می شود. ابعاد آن به ظرفیت و قدرت آسانسوری که طراحی شده بستگی دارد و اندازه ان بستگی به کورس حرکت آسانسور خواهد داشت. در اسانسورهای کششی حتما باید در بالای چاه آسانسور مکانی برای قرار گیری موتور آسانسور در نظر گرفته بشود، در آسانسورهای هیدرولیک نیز نیازی به این فضا نمی باشد اما همانند آسانسورهای کششی به پیت نیازمند خواهد بود.

در واقع فضای بالا تا پایین مسیر حرکت آسانسور است که ریل آسانسور و دیگر تجهیزات آسانسور در آن نصب می شوند و کابین و وزنه تعادل در این فضا حرکت می کنند همچنین لازم بذکر است که این چاه با دیواره ها، دیواره های اضطراری و درهای طبقات محصور می شود.

در میان چاه آسانسور به فاصله قائم بین کف پایین ترین نقطه توقف تا کف چاه آسانسور، چاهک (Pit) می گویند. این فاصله همانند بالاسری از روی اساندارهای ویژه تعیین می شود و به نوع و سرعت آسانسور بستگی دارد این ارتفاع را با P نشان می‌دهیم . در واقع چاهک در چاه آسانسور بخاطر تامین فضای لازم بعنوان جان پناه برای سرویسکار آسانسور و نصب برخی تجهیزات از قبیل ضربه گیر یا بافر ضربه گیر آسانسور و… تعبیه می شود.

گروه صنعتی بیات، تمامی مراحل ساخت و طراحی این گونه از بالا بر ها را از ابتدا تا مرحله نصب و برسی محیط برای نصب، همچنین مراحل سرویس و یا تعمیرات نیز توسط کارشناسان مجرب ما در گروه صنعتی بیات انجام می شود. به علاوه، مشاوران ما در گروه صنعتی بیات نیز آماده پاسخ گویی همه روزه به سوالات شما، اراعه مشاوره و راه نمایی به صورت رایگان برای خرید بالا بر هستند. شما می توانید در فضای مجازی نیز صفحات ما را دنبال کنید: تلگرام ، اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *