مقالات

نکات ایمنی در استفاده از بالابر ها

استفاده از بالابر ها همیشه در کارگاه ها و مکان‌ های صنعتی با خطراتی همراه بوده است که تلفات جانی و مالی جبران ناپذیر زیادی را در پی دارد. به همین منظور طی بخشنامه‌ های مختلفی که توسط ارگان های نظارت بر ایمنی کار تنظیم خواهند شد، همواره نکات ایمنی در استفاده از بالا بر به کاربران این وسایل گوش زد می شود. این بخشنامه‌ ها سعی می کنند که نکات ایمنی را در مراحل اولیه به سازندگان تجهیزات بالابر و در مرحله های بعدی در هنگام انجام کار به نیروهای کار و کارفرمایان گوش زد نماید. در ادامه این مطلب ما نکات ایمنی در استفاده از بالابر را به زبان ساده با شما در میان می‌گذاریم تا در زمان استفاده از این تجهیزات به مشکلات زیادی نخورید.

اولین نکته ای که در این بخش (ساخت و نصب بالابر) باید به آن دقت داشته باشید و به آن عمل کنید این است که برای نصب صحیح و اصولی بالابر، حتما باید مسئول فنی دستگاه یا شخص متخصصی حضور داشته باشد. در ضمن از طرفی دیگر شرایط کار دستگاه باید در بازه‌ های زمانی مشخصی مورد نظارت قرار بگیرد، اطلاعات مربوط به روند کار درون دفاتر مخصوص ثبت شود. این افراد متخصص آموزش هایی را در زمینه نصب و نظارت بر روی دستگاه های بالابر گذرانده‌ اند و مورد تایید شرکت فروشنده یا شرکت اجاره دهنده بالابر می باشند.

طبق بخشنامه‌ های تنظیم شده، همه فعالیت‌ های مربوط به انجام تعمیرات باید به افرادی سپرده شود که دارای تخصص و همچنین تاییدیه هایی از سازمان‌ های مرتبط می باشند. در اکثر موارد که به صورت استاندارد کار می‌ کنند، فردی که به عنوان مسئول نصب و ناظر پیش شما می‌ آید، مسئول انجام تعمیرات است. همچنین از طرفی دیگر باید این موضوع بسیار مهم را در نظر داشته باشید که فرد تعمیر کننده باید دفتر مربوطه را امضا نماید و طبق نظر کارشناسانه خود اجازه دهد که بالابر به کار خود ادامه دهد یا از ادامه کار کردن آن جلوگیری نماید. این فرد باید گواهینامه‌ های مربوطه و… را داشته باشد تا در صورتی که مشکلی به وجود آمد بتواند به صورت رسمی پاسخگو باشد.

در صورت رعایت نکردن این مواردی که ذکر کردیم در هنگام کار ممکن است به حوادث احتمالی برخورد کنید که خسارت های جبران ناپذیری برای شما به جای بگذارد. پاره شدن سیم بکسل در زمان استفاده از بالابر یا خراب شدن قلاب، مجهز نبودن تسمه دینام به حفاظ، واژگونی بالابر، برق گرفتگی می تواند مواردی از این حوادث احتمالی باشد.

گروه صنعتی بیات، تمامی مراحل ساخت و طراحی این گونه از بالا بر ها را از ابتدا تا مرحله نصب و برسی محیط برای نصب، همچنین مراحل سرویس و یا تعمیرات نیز توسط کارشناسان مجرب ما در گروه صنعتی بیات انجام می شود. به علاوه، مشاوران ما در گروه صنعتی بیات نیز آماده پاسخ گویی همه روزه به سوالات شما، اراعه مشاوره و راه نمایی به صورت رایگان برای خرید بالا بر هستند. شما می توانید در فضای مجازی نیز صفحات ما را دنبال کنید: تلگرام ، اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *