مقالات

نحوه کارکرد آسانسور ها

نحوه کارکرد آسانسور ها

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین پیشرفت صنعت ساختمان سازی به گونه ای که ساختمان های چند طبقه ساخته شده اند آسانسور ها نقش مهمی در این ساختمان ها ایفا می کنند. شاید بالا رفتن از پله ها برای بسیاری از افراد کاری بسیار سخت و طاقت فرسا باشد اما امروزه با استفاده از آسانسور ها دیگر افراد نگرانی بالا رفتن از پله ها را ندارند. امروزه افراد می توانند در کسری از دقیقه طبقاتی از ساختمان را طی کنند و به طبقه مورد نظر برسند اما کار بالا بر ها یا آسانسور ها چیست؟ کار آن ها جابجایی افراد یا حتی جابجایی بار ها و اجسام در بین طبقات یا از سطحی به سطح دیگر می باشد.امروز در این مقاله از مقاله های وب سایت گروه صنعتی بیات می خواهیم به نحوه کارکرد آسانسور ها یا بالا بر ها بپردازیم تا بیشتر با آن ها آشنا شویم. پس حتماً تا انتهای این مقاله با ما در وبلاگ گروه صنعتی بیات همراه باشید.

در برخی از آسانسور ها صدا ها و لرزش های اضافی وجود دارد. این لرزش ها و صدا ها را می توان به وسیله سرویس آسانسور انجام داد. غبار و آلودگی که ممکن است در جا های مختلف آسانسور به وجود آمده باشد می توانند باعث این صدا ها و لرزش ها باشد. خرابی قسمت های مختلف از آسانسور می تواند موجب ایجاد خرابی اسانسور و یا ایجاد لرزش و صدا شود. برای مثال کفشک در آسانسور ها می تواند موجب این خرابی ها باشد همچنین گاهی از مواقع خرابی قسمتی از آسانسور و تعمیر نکردن آن به مرور زمان می تواند به قسمت های دیگر آسانسور نیز آسیب برساند و موجب خرابی دیگر قطعات آسانسور شود.

آسانسور ها بالا بر های اتوماتیکی هستند که به وسیله آن ها می توان افراد و اجسام را به صورت عمودی به بالا یا پایین جابجا کرد. بیشترین استفاده آسانسور ها در ساختمان ها می باشد. طریقه کار آسانسور ها به طور کلی به گونه ای است که کابین آسانسور در میان دریل قرار دارد و این کابین به صورت متحرک قابل حرکت است. کابین به وسیله یک قرقره و سیم بکسل مخصوص کشیده می شود.

گروه صنعتی بیات، تمامی مراحل ساخت و طراحی این گونه از بالا بر ها را مانند بالابر صنعتی یا بالابر خانگی از ابتدا تا مرحله نصب و برسی محیط برای نصب، همچنین مراحل سرویس و یا تعمیرات نیز توسط کارشناسان مجرب ما در گروه صنعتی بیات انجام می شود. به علاوه، مشاوران ما در گروه صنعتی بیات نیز آماده پاسخ گویی همه روزه به سوالات شما، اراعه مشاوره و راه نمایی به صورت رایگان برای خرید بالا بر هستند. شما می توانید در فضای مجازی نیز صفحات ما را دنبال کنید: تلگرام ، اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *