مقالات

قابل تردد بودن ویلچر ها در فضای شهر

اهمیت تردد ویلچر در فضای شهری

امروزه در فضای شهری تردد ویلچر ها و صندلی های چرخ دار از اهمیت بالایی برخوردار است که باعث شده مسئولین اقداماتی را در شهر ها برای عبور و مرور راحت تر ویلچر ها برای افرادی که از صندلی های چرخ دار استفاده می کنند مهیا کرده تا تردد برای معلولین راحت تر شود. اینکه یک شهر قابلیت پیاده روی و تردد به وسیله صندلی های چرخ دار را دارا باشد به این معنا است که زیر ساخت های شهری آن شهر به درسی طراحی و ساخته شده تا در آن‌ها عابران پیاده و افراد سوار بر ویلچرها بتوانند به راحتی و بدون ترس از سوانح خیابانی به رفت و آمد و تردد بپردازند. ایجاد همچین مناطقی در سطح شهر نه تنها ایمنی خیابانی را برای تمام کاربران افزایش می‌دهد، بلکه باعث بهتر شدن وضعیت هوا نیز می شود چرا که به ترویج تردد سبز در میان ساکنان یک شهر افزایش میابد. علاوه بر این، کسانی که در چنین مناطقی زندگی می کنند از نظر جسمی و روانی نیز در وضعیت بسیار خوب و مناسبی قرار دارند چرا که عبور و مرور پاک، افزایش فعالیت جسمی را برای آن‌ها در پی دارد، ضمن این‌که به بیشتر شدن تعاملات اجتماعی نیز کمک زیادی به این موضوع می کند.

در دورانی که کرونا گریبان گیر همه ما شده بود، افرادی که از نظر جسمانی دارای ناتوانی هایی بودند برایشان بسیار سخت گذشت و لطمه‌های جبران‌ناپذیری را متحمل شدند به این دلیل که در این زمان که سخت گیری هایی در رفت و آمد وجود داشت باعث شد که تردد های این افراد که از ویلچر استفاده می کنند بسیار کمتر شود.از همین رو آن ها مجبور شدند زمان بیشتری را در خانه بگذرانند و خانه نششین شوند.

همچنین در ساختمان های اداری یا تجاری یا حتی در سازه ها و ساختمان های مسکونی نیز اهمیت عبور ویلچر ها به همان اندازه که در سطح شهر اهمیت دارد مهم است و باید به این موضوع توجه بسیاری شود. از این رو باید از ابزاری در ساختمان ها و سازه ها استفاده شود تا که افرادی که از ویلچر استفاده می کنند بتوانند ترددی ساده و آسان تر داشته باشند.

برای مثال بالا رفتن از پله ها برای افرادی که از ویلچر استفاده می کنند، سالمندان، افراد نا توان یا کم توان می تواند کاری بسیار سخت و دشوار باشد. از این رو آن ها نیاز به کمک دارند تا از پله های ساختمان بالا بروند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیازی به کمک افراد نیست. و خود افراد می توانند با استفاده از این ابزار ها کار را برای خودشان بسیار راحت تر کنند.

اما این ابزار چه ابزاری هستند؟ این ابزار عبارت اند از معلول‌بر(ویلچر بر)، بالابر خانگی و یا بالابر هیدرولیکی که به این افراد کمک بسیاری می کند و ضروری است تا در سازه های جدید مورد استفاده قرار گیرند.

همچنین گروه صنعتی بیات، تمامی مراحل ساخت و طراحی این گونه از بالا بر ها را از ابتدا تا مرحله نصب و برسی محیط برای نصب، همچنین مراحل سرویس و یا تعمیرات نیز توسط کارشناسان مجرب ما در گروه صنعتی بیات انجام می شود. به علاوه، مشاوران ما در گروه صنعتی بیات نیز آماده پاسخ گویی همه روزه به سوالات شما، اراعه مشاوره و راه نمایی به صورت رایگان برای خرید بالا بر هستند. شما می توانید در فضای مجازی نیز صفحات ما را دنبال کنید: تلگرام ، اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *