مقالات

تفاوت بالابر ها با آسانسور

تفاوت آسانسور ها با بالابر ها

حتماً تا به حال کلمه بالا بر به گوش شما رسیده. بالا بر در مواقع مختلف و در موقعیت های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. کلمه بالا بر ترجمه‌ ای از یک کلمه انگلیسی یا فرانسوی بوده. گاهی این کلمه افراد را به گمراهی می کشاند. برای مثال برخی از افراد فکر می کنند که بالا بر همان آسانسور است یا حتی بلعکس به آسانسور بالابر می گویند. اما تفاوت های بسیاری در بالا بر و آسانسور وجود دارد. امروز در این مقاله قصد داریم در یکی دیگر از مقالات گروه صنعتی بیات به تفاوت آسانسور و بالا بر بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به تفاوت های بالا بر و آسانسور بپردازیم.

شاید بالا بر و آسانسور کاربرد های نسبتاً شبیه به هم داشته باشند یا کارکرد آنها نزدیک به یکدیگر باشد اما تفاوت هایی با هم دارند. برای مثال جابجایی انسان ها و فراد یا حتی جابجایی بار از طبقه ای به طبقه های دیگر یا از سطحی به سطح دیگر وظیفه مشترک بالا بر ها و آسانسور ها به حساب می آید. اما امروز به تفاوت های این دو خواهیم پرداخت تا دیگر با شنیدن نام بالا بر گمراه نشوید.

 اولین تفاوت چشمگیر و واضح ای که در میان بالا بر و آسانسور یافت می شود این است که در آسانسور برای بالا رفتن اتاقک آن با استفاده از سیم بکسل از بالا اتاقک آسانسور جابجا می شود اما در بالا بر این گونه نیست. برای مثال در بالابر هیدرولیکی با استفاده از تجهیزاتی به صورت مکانیکی و یا هیدرولیکی از پایین این اتفاق می افتد و جک هایی با استفاده از نیروی هیدرولیکی سکوی بالا بر را به بالا حرکت می دهند و موجب جابجایی آن میشود.

 همچنین در آسانسور از موتور ، گیربکس و کابل برای جابجایی اتاقک آسانسور استفاده می شود اما در بالا بر ها این اتفاق با استفاده از جک هایی انجام می شود.

 در ساختمان ها آسانسور ها به صورت ثابت ساخته می شوند و محل ثابتی دارند که در آنجا نصب شده اند اما بالا بر ها از این موضوع مستثنی هستند به صورتی که هم می‌توانند همانند آسانسور ثابت باشند و هم می توانند متحرک باشند و با استفاده از چرخ های جابجا شوند.

گروه صنعتی بیات، تمامی مراحل ساخت و طراحی این گونه از بالا بر ها را مانند بالابر صنعتی یا بالابر خانگی از ابتدا تا مرحله نصب و برسی محیط برای نصب، همچنین مراحل سرویس و یا تعمیرات نیز توسط کارشناسان مجرب ما در گروه صنعتی بیات انجام می شود. به علاوه، مشاوران ما در گروه صنعتی بیات نیز آماده پاسخ گویی همه روزه به سوالات شما، اراعه مشاوره و راه نمایی به صورت رایگان برای خرید بالا بر هستند. شما می توانید در فضای مجازی نیز صفحات ما را دنبال کنید: تلگرام ، اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *